Idea

Motto

Pozostaw swój ślad! Nasze motto jest inspirowane postacią Ignacego Domeyki, który zmienił rzeczywistość, w której się znalazł, wniósł do niej swoją wiedzę i wizję i wzbogacił ją.

Skąd pomysł na Proyecto Domeyko?

Chile nie było moim ulubionym krajem Ameryki Łacińskiej, ale kiedy pojawiła się możliwość, aby tam pojechać, nie wahałam się ani chwili. Miłość do tego kraju i ludzi kwitnie do teraz.

Bardzo długo chciałam zamieszkać w Chile, z różnych względów okazało się to niemożliwe. Dzisiaj nie żałuję. Jednak gdy wpadłam na pomysł Proyecto Domeyko, poczułam, że to jest to. Chciałam stworzyć coś unikalnego, coś co pozwoliłby na współpracę między naszymi krajami w najróżniejszych aspektach. I w ten sposób zrodził się Proyecto Domeyko.

Mamy wielką nadzieję, iż uda nam się zarazić Was naszą pasją. My z kolei chętnie zarazimy się Waszymi.

Lidia

Misja

Wierzymy, że każdy z nas ma możliwość kreowania rzeczywistości wokół siebie. Naszą misją jest przekazanie ludziom wiedzy i umiejętności, które pozwolą im wpływać na świat wokół nich i zostawić w nim swój ślad. Inwestujemy w człowieka, w jego umysł i duszę, w celu wyrobienia w nim wrażliwości na innych ludzi, na sztukę i historię. Pomagamy docenić dziedzictwo kulturowe i uświadomić, że to my w tym momencie tworzymy spuściznę dla przyszłych pokoleń.

Naszą inspiracją jest postać Ignacego Domeyki, który pozostawił po sobie bogaty dorobek naukowy w wielu dziedzinach i jest uważany za jedną z najbardziej zasłużonych postaci dla rozwoju gospodarczego i kulturalnego Chile.

Wartości

Nasze wartości to przede wszystkim otwartość, uczciwość i przejrzystość. Popieramy egalitaryzm i rozwój personalny dążący do zharmonizowania wszystkich aspektów życia. Działamy z pasjązaangażowaniem, odkrywając potencjał własnej kreatywności. Pamiętamy o zrównoważonym rozwoju i staramy się, aby nasze działania były jak najbardziej przyjazne środowisku.

Chile | Edukacja | Kultura | Nauka